logotyp
Login

Kronika školy

II. třída Tělesná výchova

II. třída Tělesná výchovaV hodině tělesné výchovy jsme si nejdříve zaběhali. Při rozcvičce jsme protáhli a posílili svaly. Potom děti plnily různé úkoly mezi kuželkami. Na konec jsme si zahráli na vláček. Všichni se moc snažili a cvičení si užili.

X. třída Halloween

X. třída Halloween

31. 10. oslavila naše škola s dětmi a jejich rodiči Halloween s mini dílničkami a malým občerstvením, které děti pro rodiče připravily.

IX. třída Září, říjen - Zážitková výuka -„Indiánské léto“

IX. třída Září, říjen - Zážitková výuka -„Indiánské léto“

1. Indiánský příběh. 2. Indiánské jméno třídy,dětí. 3. Pokřik. 4. Batikování trička. 5.Tvoření indiánské nástěnky. 6. Indiánské hry-Lov na bizony, Medvěd brtník, Orientace v mapě. 7. Hlédání pokladu v Krtkově světě. 8. Stopovačka s otázkami-Obora Uhříněves.

Děti i my s paní asistentkou jsme si to náramně užily a už nyní se těšíme na další podobnou, vydařenou akci.

II. třída akce Ukliďme svět 22. 9. 2023

II. třída akce Ukliďme svět 22. 9. 2023

22. 9. se naše třída zúčastnila akce Ukliďme svět. Pomohli jsme sbírat nepořádek v okolí školy. Po návratu do třídy jsme si povídali o třídění odpadu a ochraně přírody.

III. třída Tělesná výchova v přírodě 29. 6. 2023

III. třída Tělesná výchova v přírodě 29. 6. 2023

Tělesnou výchovu mají naši žáci moc rádi, a protože jsme již v tělocvičně vyzkoušeli, co se dalo, udělali jsme si v červnu zážitkovou tělesnou výchovu v přírodě, v oboře. Získané dovednosti se mohou hodit právě tam, kde to potřebujeme – přeskočit louži, přelézt přes spadlý strom či se zabavit hrou s přírodninami – házet šiškou do vytvořeného kruhu a proběhnout se v dlouhém hadu. Navíc pobyt v lese prospívá naší imunitě i dýchání, smyslovému vnímání – krásné barvy kolem nás, vůně rozkvetlého bezu, zpěv ptáků a na závěr něco pro mlsné jazýčky jako odměna

V. třída Příprava ovocných špízů 21. 6. 2023

 V. třída Příprava ovocných špízů 21. 6. 2023

Díky menšímu počtu žáků jsme byli spojeni s jinou třídou. Měli jsme v plánu si vyrobit ovocné špízy. Všichni žáci se pustili do krájení ovoce, někteří i ochutnáváníJ. Každopádně se nám špízy povedly a chutnaly většině.

IX. třída Den plný her a zábavného tvoření 16. 6. 2023

IX. třída Den plný her a zábavného tvoření 16. 6. 2023

Dne 16. 6. 2023 si naše třída připravila „DEN PLNÝ HER A ZÁBAVNÉHO TVOŘENÍ“ s rodiči. Zároveň proběhla oslava narozenin, které pravidelně pořádáme pro všechny ostatní děti třídy. Soutěží se tentokrát účastnily nejen děti, ale i paní učitelka s paní asistentkou, to se dětem velmi líbilo. Dopoledne jsme si všichni užili, atmosféra byla výborná. Moc děkujeme rodičům za spolupráci.

II. třída - Ovoce 8. 6. 2023

II. třída - Ovoce 8. 6. 2023

Červen je měsíc zrání jahod a třešní. V hodině prvouky jsme si tedy povídali o ovoci. Vyjmenovali jsme druhy, které známe, a proč je pro nás jejich konzumace důležitá. Připomněli jsme si zásady zdravé výživy. Každý řekl spolužákům, jaké ovoce má rád. Také jsme vybarvili pracovní list a na závěr si zahráli pexeso.

IV. třída Moje oblíbená kniha 16. 5. 2023

IV. třída Moje oblíbená kniha   16. 5. 2023

Děti si společně s nadšením prohlížely všechny knihy, které si přinesly. Každý měl za úkol tu svoji představit ostatním: říct, kdo ji napsal a ilustroval, stručně popsat děj a hlavní postavy (někdy s pomocí učitele). A také vyjádřit, proč se mu právě tato kniha líbí. Nakonec jsme si z každé knihy přečetli i úryvek, který děti vybraly!

I. třída a téma „Rodina“ 15. 5. 2023

I. třída a téma „Rodina“  15. 5. 2023

Jak jsme se učili o rodině v 1. třídě? Chlapci si přinesli z domova fotografie členů rodiny a poznávali jsme, kdo je čí bratr, syn a vnuk, kdo jsou rodiče a prarodiče. Kreslili jsme maminky voskovým pastelem a vyráběli jsme pro ně keramická srdíčka, přání a květinu ke Dni matek. Ale učili jsme se také věšet prádlo, abychom maminkám uměli pomáhat. A nezapomněli jsme se o přestávce proběhnout na školním hřišti, zacvičit si v tělocvičně, zazpívat písničku o mamince a k tomu si pořádně zabubnovat. Hádejte, co chlapce nejvíc bavilo?

Projektový týden v I. třídě 10. 5. 2023

Projektový týden v I. třídě   10. 5. 2023

Prvňáčci pracovali na projektu ke Dni Země s velkým nasazením. Ve čtení poslouchali bajky a pohádky o přírodě, skládali obrázky se slovy, v matematice si opakovali barvy a prostorovou orientaci, počítali zvířata, stromy a květiny. V prvouce se dozvěděli, jak můžeme zlepšit podmínky života na naší planetě, učili se třídit odpadky, chránit přírodu. V hudební výchově si velice rychle oblíbili novou písničku o třídění odpadu na melodii písně „Prší, prší“. V rámci předmětu pracovní vyučování se chlapci starali o vlastní polovinu záhonku, na který společně zasázeli saláty a cibuli. Pravidelně se starají o zalévání záhonu a pozorují klíčící cibulky. Chlapci si užili i procházky po oboře a tělocvik v přírodě. Završením projektu bylo společné výtvarná práce „Zdravá planeta Země“ a „Nemocná planeta Země“, které je vystavené v 1. třídě. Můžete se k nám přijít podívat.

Velikonoční jarmark 3. 4. 2023

Velikonoční jarmark 3. 4. 2023
V pondělí 3. dubna 2023 se uskutečnil jarmark s nabídkou velikonočních dekoračních předmětů. Své práce předvedli žáci všech tříd. Návštěva byla hojná a výrobky doslova mizely pod očima.
 
Děkujeme žákům a zaměstnancům za vynikající přípravu a krásně výrobky, které všem přinesly radost a dobrou náladu.
 

 

 

 

 

 

XII. tř. Dramatizace v hodině českého jazyka 27. 3. 2023

V hodině českého jazyka jsme si vyzkoušeli dramatizaci textu Čert a Káča. Text jsme  přečetli a vysvětlili si vlastnosti jednotlivých postav.

O hlavní role byl velký zájem, a tak se postupně všichni vystřídali.

Zpočátku byla Káča spíše milá a hodná, ale postupně se vše dostalo do varu a z hlavních rolí šel strach.  A jako
v každé pohádce nakonec vše dobře dopadlo.

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola Vachkova, škola praktická a speciální
Domů
Praktická škola jednoletá
Základní škola speciální
Základní škola
Přípravná třída

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign